Neden Işık Üniversitesi
Kapat
Kapat

Neden Işık Üniversitesi

Geri

21. YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ

GÜÇLÜ AKADEMİK KADRO

Ders dışında akademik deneyimlerini öğrencileri ile paylaşan, araştırma projeleri üreten, birlikte çalışıp lisans eğitimi sırasında öğrencilerinin akademik araştırmalara katkı yapmasına olanak sağlayan güçlü akademik kadroya sahiptir.

ŞEFFAF, KATILIMCI YÖNETİM

Öğrenci Konseyi en üst seviyede, Üniversite Senatosu'nda temsil edilir. Her fakültenin her sınıfındaki başarılı öğrencilerden oluşan Onur Konseyi, Üniversite Senatosu'nda danışmanlık yapar.

ÇOK ULUSLU, ÇOK KÜLTÜRLÜ

Kendi içinde çeşitliliğe saygıyla kucak açan Işık Üniversitesi, uluslararası bağlarla öğrencilerini dünya sahnesinde yetiştirir. Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya kıtalarından 30 ülkeden 90'ın üzerinde üniversite ile işbirliklerine sahiptir.

ÖĞRENCİ MERKEZLİ EĞİTİM

Üniversite yönetiminin her aşamasında öğrencinin katılımına, öğrencinin temsiline olanak sağlayan açık şeffaf yönetim anlayışı ile Öğrenci Merkezli Eğitimi benimser.

"IŞIKLI YENİLEŞİM"

Işık Üniversitesi, araştırma, inovasyon, girişimcilik alanlarında ülkemizde yeni kuşak dünya üniversitesi kavramının öncülerindendir. Sektörlerle iç içe araştırma çalışmalarını sürdürüp ürettiği bilgiyi ve nitelikli insan gücünü toplum hizmetine sunar.

GENİŞ BURS OLANAKLARI

Işık Üniversitesi lisans öğrencilerinin %90'ı çeşitli oranlarda burslardan yararlanır. Ayrıca, öğrenim bursu alan veya almayan tüm öğrencilerin Üniversite birimlerinde çalışarak çalışma bursu alma şansları bulunur.

KAMPÜS ÜNİVERSİTESİ

24 saat yaşayan Kampüs:

24 saat açık Kütüphane, 24 saat açık Ar-Ge Lab, 24 saat açık Sağlık Merkezi, 24 saat açık Kafeteryalar, Yurtlar, Spor alanları mevcuttur.

ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE

Öğrenci değişim programları ile dünyanın en iyi üniversitelerine gidip bir dönem ya da bir sene yurt dışında okuma olanağı sunan, akademik programları ve etkinlikleri ile uluslararası organizasyonları kampüslerinde gerçekleştiren uluslararası üniversitedir.

"STEAM IŞIK" DÜNYA TREND'İ

Bilim, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik dallarında (STEAM; Science Technology Engineering Art Math) dünyadaki eğitim trend'ini temsil etmektedir.

KAMPÜS HAYATI

SAĞLIKLI,GÜVENLİ KAMPÜSLER

1.326 kişilik 18 yurt binasında, öğrencilere kendilerini evlerinde hissedecekleri şekilde hizmet veren 2, 3, 4 kişiye kadar oda seçenekleriyle, ücretsiz çamaşırhane, TV salonu, etüt salonu, mutfak, kamera sistemi, ısıtma, sıcak su, 7 gün 24 saat güvenlik ve sağlık hizmeti verilir.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Üniversite eğitiminin ayrılmaz bir parçası olan kulüpler, öğrencilere ortak karar alma ve sorumluluk alarak çalışma alışkanlığını kazandırıyor. Öğrencilerin toplumsal, kültürel, sanatsal ve kişisel gelişimlerini sağlayan 54 öğrenci kulübü ile 15 topluluk bulunur.

IŞIK'TA SPOR

Işık Üniversitesi'nin 15 spor takımı bulunuyor. Olimpik popüler spor branşlarında milli sporcu olan ve Üniversite Sporları Federasyonu yarışmalarında aktif olarak sporculuğunu devam ettirenlere spor bursu sağlanır.

IŞIK'TA SANAT

Tiyatro ve Müzikal Topluluğu, Filarmoni Orkestrası Konserleri, Sergiler ile kültür ve sanat etkinlikleri yıl boyunca öğrencilere ve sanatseverlere hizmet sunmakta ve öğrencilerin yoğun bir şekilde sanat etkinliklerinin içinde yer almaları sağlanır.

MEZUNLAR VE KARİYER

KARİYER YÖNLENDİRMESİ

Güçlü ve geniş mezun kitlesinin kurduğu mentorluk ağı öğrencilerinin hizmetindedir.

MEZUNLAR VE KARİYER

131 yıllık köklü geçmişi ile Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okullarının 50.000'i aşkın mezunu ve 2000 yılında ilk mezunlarını veren Işık Üniversitesinin 6.000'i aşkın; iş dünyası, akademik dünya ve sanat alanında başarılı mezunu vardır.

YUKARI