İngilizce Eğitim
Kapat

İngilizce Eğitim

Geri

İngilizce Hazırlık Programı kapsamında öğrencilerin İngilizce bilgilerini lisans programlarını izleyecek düzeye çıkarmak amaçlanır. Öğrencilerin tercih ettikleri bölümlerde eğitime başlamadan önce, düzenlenen sınavla dil bilgileri ölçülür ve belirli ölçütleri karşılamayan öğrencilerimizin hazırlık sınıfında dil eğitimi alması sağlanır. Güzel Sanatlar Fakültesi, Yüksek Okullar ve Türkçe lisans programlarındaki öğrenciler de uygulanan İngilizce destekli eğitimi alırlar.

Işık Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı ile dil eğitiminin yanı sıra öğrencinin eleştirel düşünce becerisini geliştirmesi, İngilizce iletişimde kendine güven duyması, fikirlerini olgun ve uyumlu bir şekilde ifade edebilmesi için de ders içi ve ders dışı çalışmalar yürütülür. Böylelikle öğrencinin akademik, entelektüel ve kişisel gelişmesine de katkıda bulunulur.

Işık Üniversitesi'nde dil eğitimi hazırlık sınıfıyla sınırlı değildir. Öğrencilere lisans eğitimleri esnasında da İngilizce akademik dil becerilerini geliştirmeyi amaçlayan destek programlar sunulur. Ayrıca ikinci bir yabancı dil eğitimi için de çeşitli dersler bulunur. Işık Üniversitesi'nde İngilizce'nin yanı sıra Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça ve Japonca dil dersleri de verilir.

YUKARI