Eğitim Seçenekleri
Kapat

Eğitim Seçenekleri

Geri

Eğitim-öğretimde çağdaş uygulamaları benimseyen Işık Üniversitesi, öğrencilerine akademik anlamda çok sayıda seçenek sunuyor. Çift anadal öğrenimi, yandal öğrenimi, yatay geçiş, diğer üniversitelerden ders alma, lisansta fazla ders alarak beş yılda yüksek lisans derecesi, ikili değişim programları ve Erasmus öğrenci değişimi ile yurtdışında dönemsel öğrenim ve yaz okulu bu seçenekler arasında sayılabiliyor. Işık Üniversitesi, akademik yeterlilikten, nitelikten ve kaliteli eğitimden taviz vermeyen yapısıyla, Türkiye'de olduğu kadar yurtdışında da saygın bir konuma sahiptir. ABD ve Avrupa'daki saygın yükseköğretim kurumlarıyla akademik işbirliği yaparken, öğrencilere de öğrenim hayatlarının ileri dönemleri için farklı seçenekler sunuluyor.

 • Çift Anadal:

  Öğrenciler, lisans öğrenimleri boyunca Üniversite tarafından belirlenen esaslara uygun olmak koşuluyla iki ayrı lisans programını izleyebiliyorlar. Her iki lisans programını da başarıyla tamamlayan öğrencilere, öğrenim gördükleri çift anadalla ilgili lisans programları için iki ayrı "Diploma" veriliyor.

 • Yandal:

  Anabilim dallarından herhangi birinde öğrenim gören öğrenciler, bir başka anabilim dalından da ders alabiliyorlar. Yandal programını tamamlayan öğrencilere "Yandal Sertifikası" veriliyor.

 • Yatay Geçiş:

  Üniversitenin bölümlerine, yurtiçinde ya da yurtdışında denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş olan yurtdışındaki herhangi bir yükseköğretim kurumundan yatay geçiş yapma olanağı bulunuyor. Ayrıca Üniversite'nin bünyesinde yer alan fakülte ve bölümler arasında da yatay geçiş yapılabiliyor.

 • Diğer Üniversitelerden Ders Alma:

  Öğrenciler, öğrenimleri sırasında yurtiçinde İngilizce öğretim yapan diğer üniversitelerden de ders alabiliyorlar.

 • Yaz Okulu:

  Yaşama bir an önce atılmayı, bunun için de Üniversite'den kısa sürede mezun olmayı hedefleyen, çift anadal veya yandal programlarındaki ders yüklerini almak isteyen öğrenciler ile ders kayıpları olan öğrenciler, yaz aylarında da sürdürebiliyorlar.

YUKARI