Sanat
Kapat

Sanat

Geri

Eğitim kurumlarının eğitim ve öğretim görevlerini yerine getirmesinin dışında bir başka önemli amacı da, öğrencileri için uygun kültür ve sanat ortamları yaratması olmalıdır. Sanat eğitimi sırasında, kültürel etkinliklerin ve sanatsal faaliyetlerin izlenmesi, verilen bilginin pekiştirilmesi ve yönlendirilmesi açısından çok önemlidir.

Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesindeki Galeri Işık İstanbul, Feyziye Mektepleri Vakfı Nişantaşı Kampüsü'nde bulunan Galeri Işık Teşvikiye ve Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde yer alan Galeri Işık Şile'de düzenlenen sergiler, kültür ve sanat etkinlikleri yıl boyunca öğrencilere ve sanatseverlere hizmet sunmaktadır. Bu Galeriler, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen sergilerin yanı sıra ulusal ve uluslararası çok sayıda sanatçının sergilerinede evsahipliği yapmaktadır.

Maslak Kampüs Sanat Atölyemizde farklı programlarda okuyan öğrencilere resim, heykel eğitimleri verilmekte ve eğitim aldıkları alan dışında bir konuda uzmanlaşmalarına olanak sağlanmaktadır.

YUKARI