Yurt
Kapat

Yurt

Geri

YURT BİLGİLERİ

FMV Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde yer alan Öğrenci yurtları, öğrencilerimiz tarafından her geçen yıl daha fazla rağbet görmektedir. Deniz ve Orman manzaralı blokları da bulunan Işık Üniversitesi yurtları, öğrencilerin bireysel dünyalarını kurmalarına olanak tanımanın yanı sıra, topluluk dayanışmasını da teşvik eder. Yurtlarımız 16 binada, 1, 3 ve 4 kişilik olmak üzere toplam 1455 yatak kapasitesi mevcuttur. Özel gereksinimli öğrencilerimizin de kullanabileceği 4 oda mevcuttur.

Yurtlar personelleri 7/24 esasına göre öğrenci taleplerinin ve tespit edilen sorunların yerinde ve zamanında giderilmesini takip etmek ile yurtların genel kontrolü sağlamakla görevlidir. Yurtlarımızın ortak alanları ve odaların bulunduğu koridorlar, güvenlik amacıyla kamera sistemi ile kayıt altına alınmakta, bu kayıtlar, ancak bir olayı aydınlatabilmek için ihtiyaç duyulması halinde ve kontrollü olarak yetkili yurt görevlisi tarafından incelenmektedir. Yurtlarda kalan öğrencilerimiz, Yurt Yaşam Kurallarına uymakla yükümlü olup, aykırılığın tespiti halinde yurt görevlileri tarafından tutanak düzenlenmekte, gerekli görülen hususlar Yurtlar Disiplin Kurulu gündemine alınarak karara bağlanmaktadır.

İletişim:
Kız Yurtları Tel: 444 07 99 / 5426
Kız Yurtları Mobil Tel: 0 549 748 30 05
E posta: kizyurt@isikun.edu.tr

Erkek Yurtları Tel: 444 07 99 / 7320
Erkek Yurtlar Mobil Tel: 0531 161 32 33
E posta: erkekyurt@isikun.edu.tr

ODALAR

Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı, karyola veya ranza, çalışma sandalyesi ve her oda için bir buzdolabı tahsis edilmektedir. Yurtlarımız öğrenci odalarında soba, radyatör, ocak, fırın, klima, halojen aydınlatma gibi aşırı yük çeken elektrikli cihazların kullanılmasına güvenlik nedenleri ile izin verilmemektedir.

ETÜD ODALARI

Yurtlarımızın genelinde 7/24 hizmet veren çalışma odaları mevcuttur. DMF binasında 24 saat açık olan bir çalışma salonu bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimizin gerekli araştırma çalışmalarını yapabileceği kütüphane hafta içi 08:30 - 23:30, hafta sonu ise 12:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

ÇAMAŞIR ODALARI

Tüm yurtlarda çamaşır odaları bulunmaktadır. Çamaşır odalarında; öğrencilerimiz kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır makinaları, kurutma makinaları, ütüler ve ütü masaları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

MUTFAK
Tüm yurtlarımızda bulunan mutfaklarda; evyeli mutfak tezgahı ve malzeme dolaplarının yanı sıra elektrik ocağı, mikrodalga fırın, bulaşık makinası, tost makinası, ekmek kızartma makinası ve su ısıtıcısı bulunmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz, 24 saat süresince bu alanlarda kendi istedikleri yiyecekleri hazırlama imkanına sahiptir. Ayrıca öğrencilerimizin yemek yiyebileceği yemek masaları ve sandalyeleri bulunmaktadır.

ISINMA - HAVALANDIRMA

Yurtlarımızın tüm iç mekanları, merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Kaloriferlerin yanma saatleri 06.00-10.00, 13.00-15.00 ve 17.00-24.00 belirlenmiş olup, hava şartlarına göre revize edilmektedir. Ayrıca özellikle öğrencilerimizin sınav dönemlerinde, geç saate kadar çalışacakları dikkate alınarak kaloriferler yanık tutulmakta, dış ortam sıcaklığına göre de ilave önlemler alınmaktadır.

TEMİZLİK

Tüm yurtlardaki öğrenci odaları ve ortak alanların temizliği, özel temizlik şirketince sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. Odalarda gün aşırı temizlik yapılmakta, çöpler atılmakta, ayrıca ayda bir detaylı oda temizliği yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

SICAK SU

Yurtlarımızda 7/24 kesintisiz sıcak su bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

INTERNET

Kampüsümüzde Kablolu 700 Mbit/s ve Kablosuz 400 Mbit/s olarak 2 ayrı internet bağlantısı kullanılmaktadır. Bunun güvenli, kontrollü ve adil bir şekilde dağıtımının sağlanması için, kullanıcı adı ve parola kullanarak internete çıkış sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz bu 2 hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

İÇME SUYU

Tüm yurtlarımızda ortak alanlarda (koridorlar dahil) su sebilleri bulunmakta ve damacanalı içme suları, ücretsiz olarak öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

DEPO

Yurtlarımızda, öğrencilerimizin beraberlerinde getirebilecekleri fazla eşyalarını belirli süreler için muhafaza edebilecekleri depolar mevcuttur.

GÜVENLİK

Kampüs genelinde özel güvenlik şirketince 7/24 güvenlik hizmeti verilmekte olup, ayrıca binalar yurt görevlilerince kontrol edilmektedir.

OTOMATLAR

Yurtlarımızda, 7/24 hizmet veren (ücretli) bisküvi – çikolata vb. paketli ürün ve kutulu içecek otomatları mevcuttur.

BAKIM - ONARIM

Yurt öğrenci odaları ve ortak alanlardaki elektrik, elektronik, tesisat, inşaat, marangozluk gibi konularda gerekebilecek her türlü bakım-onarım, özel teknik servis ekiplerince ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak, kullanım hatasından ve kötü kullanımdan kaynaklanan hasarlar öğrenci depozitolarından kesinti yapmak sureti ile tanzim edilmektedir.

YANGIN ÖNLEMLERİ

Yangın tehlikesine karşı Elektronik Algılama ve Alarm Sistemleri ile donatılmış olan yurtlarımızın tüm ortak alanlarında ve öğrenci odalarında duman dedektörleri bulunmaktadır. Ayrıca binalarımızda yangın söndürücüler ve yangın dolapları ile birlikte etkin yangın kaçış yönlendirmeleri mevcuttur. Duman dedektörleri yangın tespiti açısından önem arz etmekte olup, çıkartılması, sökülmesi kesinlikle yasaktır.

ARAÇ PARK ALANLARI

Kampüsümüzde öğrencilerimizin özel araçlarını park edebileceği otopark alanları mevcuttur. Ayrıca özel bisiklet parkları da bulunmaktadır.

ACİL DURUM

Kampüsümüzde sağlık, güvenlik, yangın gibi acil durumlar için 7/24 görev yapan ekipler de bulunmaktadır. Öğrencilerimize gerekli olabilecek kampüs içi gerekli telefon numaraları, yurtlardaki tüm oda kapıları arkasında mevcuttur.

YUKARI