Benim hayallerim var… Benim fikirlerim var… Benim projelerim var... diyorsan
"Sende Işık Var" tam sana göre!

"Sende Işık Var" Nedir?

YKS ile bir üniversiteye yerleşmeden önce hayallerini, projelerini, yeteneklerini ve geleceğe dönük kariyer hedeflerini değerlendirerek, üniversite yaşamına bir adım önde başlamanı desteklemek amacıyla Işık Üniversitesi tarafından hazırlanmış bir burs başvuru programıdır.

Başvuruna başlamadan önce
sana 3 önerimiz var:

1. Başvuruna yükleyeceğin dosyalarını önceden hazırla.
2. Başvurunu aynı gün içinde tamamlaman şart değil, dilediğin gibi güncelleyebilir, hazır olduğunda başvurunu tamamlayabilirsin.
3. Başvuru sonucunu bize verdiğin tüm iletişim kanallarından sana göndereceğiz. İletişim bilgilerini doğru girmelisin.

Projelerin, hayallerin, ilgi alanların, karşılaştığın engeller ve bunlarla mücadelen, kısacası sana dair deneyimlediğin ne varsa bizimle paylaşabilirsin. Bu burs programına başvurarak tam bursa kadar çeşitli oranlarda burs kazanabilirsin.Nasıl mı?

Kayıt Ol ve Giriş Yap

Senden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz doldur. Sistem tarafından e-mail adresine gönderilen aktivasyon iletisini onayladığında sisteme otomatik olarak kaydolursun. Kayıt işlemi sırasında başvurmak istediğin bölümleri ve tercih yapacağın puan türlerini belirtmeyi unutma! Kaydın aktive olduktan sonra kullanıcı adın ve parolanla sisteme giriş yapabilir, başvuruna devam edebilirsin.

Başvuru Yap

Kendinden Bahset

Seni doğru yönlendirebilmemiz için bize kendinden bahset. Örneğin yaşadığın yerden, ailenden, sosyal çevrenden, hobilerin ve ilgi alanlarından, üyesi olduğun kulüp ve topluluklardan ya da sosyal sorumluluk çalışmalarından bahsedebilirsin.

Eğitim Bilgilerini Paylaş

Bu adımda eğitim geçmişinle ilgili olarak okuduğun liseyi, son üç yıllık not ortalamanı, en sevdiğin dersi, bildiğin yabancı dili ve yabancı dil seviyeni paylaşabilir ve belgeleyebilirsin.

Bir Projeni Anlat

Eğitim hayatın boyunca gerçekleştirdiğin ya da içinde yer almaktan en çok heyecan duyduğun projeyi, belirtilen başlıklarda anlatmanı bekliyoruz.

  • Katıldığın projenin konusu neydi?
  • Katıldığın projede ne amaçladın?
  • Neyi başardın?
  • Projeni herhangi bir yarışmaya sundun mu?
  • Bu proje senin için neden önemliydi?

Fikirlerini ve Hayallerini Paylaş

Bu adımda fikirlerini, hayallerini, hedeflerini ve geleceğe ilişkin planlarını paylaşmanı istiyoruz. Aşağıdaki başlıkları dikkate alarak bunlardan bahsedebilirsin.

  • "Bir fikrim, bir hayalim var' diyorsan bizimle paylaş
  • Bu programı neden tercih etmek istiyorsun?
  • Seçmek istediğin programla ilgili gelecekteki hedeflerin neler?
  • Fikirlerini veya hayallerini gerçekleştirmek için neler yapmayı planlıyorsun?

Kişisel Bilgilerini Gir

Bu adımda senden istenilen kişisel bilgilerini eksiksiz gir. Unutma! Tek seferde tamamlaman gerekmiyor. Başvuru boyunca girdiğin tüm bilgiler, sisteme otomatik kaydolur. Bunları dilediğin zaman güncelleyebilir ve başvurunu tamamlayabilirsin.

Dosya ve Belge Yükle

Projelerin, katıldığın yarışmalar, aldığın ödüller ve sertifikalar ilgili belgeleri pdf formatında yükleyebilirsin.

Kontrol Et ve Başvurunu Tamamla

Bu aşamaya kadar girdiğin tüm bilgileri kolayca kontrol edebilir, düzenlemen gereken bölümleri yeniden düzenleyebilir ya da hazır olduğuna emin olduktan sonra doğrudan gönder butonuyla başvurunu tamamlayabilirsin.

Sonucu Nasıl Öğrenebilirim?

Başvuru sonucun, değerlendirme takviminde belirtilen tarihlerde sana başvuru sisteminden ve eposta ile bildirilecek.

Işık'ta Hayat Var