Güzel Sanatlar Fakültesi
Kapat

Güzel Sanatlar Fakültesi

Geri

Işık Üniversitesi çatısı altında 2007 yılında kurulan Güzel Sanatlar Fakültesi; "Görsel Sanatlar Bölümü", "Görsel İletişim Tasarımı Bölümü", "İç Mimarlık Bölümü", "Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü", "Sinema ve Televizyon Bölümü" olmak üzere, beş lisans programı yürütmektedir. Öğrencilerimiz öğrenimleri süresince "çift anadal" ve "yandal" eğitimi yapabilmektedir. Fakültemizin programları, öğrencilerimizin değişen koşullara kolaylıkla uyum sağlayabileceği bir içeriktedir. Atatürk ilkelerine bağlılık, evrensel bilime ve sanata katkı eğitimimizin simgesidir.

Üniversitemizin, öğrencilerimiz için değişik burs imkanları bulunmaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi, akademik ve sanatsal çalışmaları ile, ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlık kazanmış öğretim elemanlarını bünyesinde toplamıştır. Bu seçkin öğretim elamanı kadrosu, nitelikli bir tasarım ve sanat eğitim-öğretimini gerçekleştirmektedir.

Nitekim öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kazandığı çok sayıdaki ulusal ve uluslararası ödül, özgün eğitim ve öğretimimizin bir yansımasıdır.

Fakültemiz yeterli derslik, atölye, stüdyo, bilgisayar laboratuarları ve kültürel açıdan odak noktaları oluşturan sanat galerisi olanaklarına (Galeri Işık-İstanbul, Galeri Işık-Şile, Galeri Işık-Nişantaşı) sahiptir. Bu tesisler, öğrencilerimizin kişisel yeteneklerini sanatsal ve estetik tasarımlarla bütünleştirerek, yaratıcı güçlerini sergilemelerine katkı yapmaktadır.

Eğitim dili Türkçedir. Ancak, tüm bölümlerimiz için "isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı" açılmaktadır.

Çağdaş bir yönetsel anlayışla, uluslararası düzeyde donanımlı ve yetkin, doğa ve insana saygılı mezunlar yetiştirmek fakültemizin başlıca ilkeleri arasındadır.

YUKARI