Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Lisans Porgramı
Kapat

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Lisans Porgramı

Geri

Görsel İletişim Tasarımı, tüm dünyada talep gören ve mesleki anlamda geniş yelpazeye sahip olan birçok uygulama alanına sahiptir. Programın amacı, günümüzün ve geleceğin tasarım dünyasında sektörün arananlarından olan, çağdaş, kültürlü, donanımlı, dinamik, yaratıcı, özgüvenli ve etik değerlere sahip görsel iletişim tasarımcısı olarak topluma katkı yapabilecek bireyler yetiştirmektir.

Bölümümüz, teknolojik açıdan yeterli donanımlara ve yazılımlara sahip MAC ve PC bilgisayar laboratuvarlarına, animasyon ve fotoğraf stüdyolarına, tasarım ve baskıresim atölyelerine sahiptir. Öğrencilerimiz, grafik tasarım, tipografi, masaüstü yayıncılık, dijital illüstrasyon, fotoğraf, animasyon, 3D modelleme, reklam filmi yapımı, jenerik tasarımı, multimedya, etkileşim tasarımı, web/uygulama arayüz tasarımı, oyun tasarımı, interaktif medya tasarımı, bilgilendirme tasarımı, ambalaj tasarımı, özgün kitap tasarımı, tasarım odaklı düşünme, tasarımda yaratıcılık, baskıresim, göstergebilim, tasarım hukuku, sosyal sorumluluk uygulamaları, grafik tasarım tarihi gibi uygulamalı ve kuramsal, tasarım yeteneklerini geliştiren, analiz ve problem çözme yetisi kazandıran dersler almaktadır. 

Eğitim sürecinde; güncel teknolojiye uyumlu temel mesleki derslerin yanı sıra, uygulama ağırlıklı uzmanlaşmaya olanak tanıyan seçmeli dersler, projeler, öğrencilerin sektörle tanışmalarına olanak sağlayan seminer ve etkinlikler yer almaktadır. Deneyimli akademisyen kadrosunun ve sektörde uzman öğretim elemanlarının yetiştirdiği ve yönlendirdiği mezunlar sektörde ve akademide kariyer olanaklarına sahip olurlar.

YUKARI