Fakülteler ve Programlar
Close

Fakülteler ve Programlar

Back

Işık Üniversitesi akademisyenleri alanlarında uzman ve deneyimlidir, yurtiçi ve yurtdışı kendi alanlarında bilime yaptıkları önemli katkıların yanı sıra yetiştirdikleri öğrencilerin kalitesiyle de tanınmaktadırlar.

Işık Üniversitesi akademisyenleri problem olarak ele aldıkları konuları sadece sınıfta tartışmaz, bulgularını yayınlayarak, konferanslara katılarak çözüm önerilerini kamuoyuyla, iş dünyası ve devletle paylaşır.

Akademisyenlerimiz birçok araştırmayı yurtdışından partner üniversitelerle birlikte yürütür. Bu kurumlar arasında Stanford Üniversitesi, Georgia Teknoloji Enstitüsü, Rochester Univesity, Alfred University, University of Kent, Bergen University, Leipzig Bioinformatik Üniversitesi gibi dünyada eğitim kalitesi kanıtlanmış kurumlar yer almaktadır. Lisans öğrencilerimiz üniversitede bu araştırmaları yürüten akademisyenlerden ders almakta, birçok araştırmaya henüz lisans eğitimleri esnasında katılmakta, uluslar arası networklerin parçası olma şansını yakalamaktadır.

Burada akademisyenler bilginin sınırlarında uğraş verir. Yaşamlarını araştırmalarına adayan akademisyenler bilişimi makine teknolojisi, biyomedikal, toplumsal sorunlar, dış politika, psikoloji gibi konular üzerinde çalışır. Işık Üniversitesi araştırma ortamı ve bilimsel yayınlarıyla geleceğin kurulmasına destek verir. Işık Üniversitesi araştırmadaki kalitesini akademik kalitenin en önemli göstergelerinden olan öğretim üyesi başına düşen uluslararası yayın sıralamasında da Türkiye'deki üniversiteler arasında önlerde yer alarak göstermektedir.