Erasmus Hakkında Her Şey
Close

Erasmus Hakkında Her Şey

Back

Erasmus'la yepyeni dünyaların kapılarını açıyoruz.

Sınırların kalktığı bir çağda, Erasmus'la gençlerimize dünyanın pek çok ülkesinde yeni kapılar yeni ufuklar açıyoruz. Işık Üniversitesi olarak "AB Hayat Boyu Öğrenme 2007-2013 Erasmus" çerçevesinde, kurumsal işbirliklerini teşvik ediyor, öğrenci ve öğretim elemanlarına oldukça güzel olanaklar sağlıyoruz.

Diğer üniversitelerle kıyasladığımızda, değişim programına erişimde de önemli bir fark yaratıyoruz. Neredeyse Erasmus'a başvuran tüm öğrencilerimize Erasmus ile yurtdışında bir dönem geçirebilme imkanı sunuyoruz.

Erasmus Programı hakkında merak ettikleriniz

Erasmus Programı yükseköğretimde, değişim programlarından ortak müfredat geliştirmeye kadar geniş bir yelpazede, işbirliğini sağlamayı ve güçlendirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. Işık Üniversitesi 2005 yılında ilk kez Erasmus Üniversite Beyannamesi'ne (EUC) sahip olmuş ve AB Eğitim Programlarına katılım hakkı kazanmıştır. Erasmus Genişletilmiş Beyannamesi'ne sahip olmamızla beraber, üniversitemiz öğrencileri Erasmus çerçevesinde yurtdışında (3-12 ay arasında) staj yapabilme imkanına kavuşur, daha geniş bir vizyon ve tecrübeye sahip olur.

Tamamlanmış olan anlaşmalar kapsamında öğrencilerimiz, öğrenimlerinin bir veya iki dönemini yurtdışında sürdürebilir, farklı kültürleri deneyimleyerek hem sosyal hem de akademik anlamda kendilerini geliştirebilir. Buna ek olarak, yabancı dil yetenekleri de ilerletebilir, yeni diller öğrenebilirler. Değişim programı kapsamında alınan krediler transfer edilir ve öğrencilerimiz yurtdışına gitmeden önce, danışmanları ve AB Programları Ofisi tarafından detaylı olarak bilgilendirilir.

Öğrencilerin yanı sıra öğretim elemanları için, hem kısa süreli eğitim almayı hem de ders vermeyi sağlayan olanaklar da mevcuttur.