Close

Uluslararası Üniversite

Back

Öğrenci Değişim Programları ile dünyanın en iyi üniversitelerine gidip bir dönem ya da bir sene yurtdışında okuma olanağı sunan, akademik programları ve etkinlikleri ile Uluslararası organizasyonları kampüslerinde gerçekleştiren Uluslararası Üniversite.

Işık Üniversitesi, öğrencilerini sadece sınıflarda değil, sınıf sınırlarının dışında da öğrenmesi için teşvik eder. Bu kapsamda eğitimi uygulama alanlarına taşırken, sahada yürüyen sosyal sorumluluk faaliyetlerinden stajlara kadar birçok olanak sunar. Bunlar arasında en önemlisi öğrencilerine eğitimlerinin bir bölümünü yurtdışı üniversitelerde sürdürmeleri için sunduğu seçeneklerdir. Bu sayede öğrenciler kültürel ve akademik alışveriş içinde bulunma, farklı ülkelerden üniversiteleri ve dünyayı tanıma imkanı bulur.

Avrupa Üniversiteler Birliği Üyeliği ve Uluslararası Değişim Programları

Akademik gelişimin dünya üniversiteleriyle karşılıklı güçlü ilişkiler kurmaktan geçtiğine inanan Işık Üniversitesi, pek çok ülkede bulunan saygın üniversitelerle ortak çalışmalar yürütmektedir. Saygın eğitim kurumlarının yer aldığı Avrupa Üniversiteler Birliği (European University Association - EUA) üyesi olan Işık Üniversitesi ayrıca, OECD'nin (Organisation for Economic Cooperation and Development – Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) eğitim faaliyetlerine katılmakta, IMHE (Institutional Management in Higher Education – Yükseköğretimde Kurumsal Yönetim) Programı ve CERI (Center for Educational Research and Innovation – Eğitimde Araştırma ve Yenilikçilik Merkezi) ile işbirliğini sürdürmektedir.