Close

Kampüs Üniversitesi

Back

Işık Üniversitesi, Maslak ve Şile Kampüslerinde faaliyet göstermektedir. Maslak Kampüsü'nde Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi, Şile Kampüsü'nde Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve İngilizce hazırlık okulu, öğrenci yurtları, misafirhaneler, akademik ve idari personel lojmanları, spor alanları bulunmaktadır. İki kampüs arasındaki mesafe, araç ile 50 dakika sürmekte ve kampüsler arasında karşılıklı servis ulaşımı sağlanmaktadır.

Şile Kampüs

Modern bir kampüs olarak planlanan Şile Kampüsü'nde derslikler, sinema salonu , konferans salonu, kütüphane, laboratuvarlar, yurtlar, spor salonları en son teknolojiyle donatılmış ve 24 saat öğrenci kullanımını hedefleyen bir yapıda tasarlanmıştır. Doğayla iç içe, deniz kenarındaki Şile Kampüsü hem sunduğu hareketli sosyal olanaklarla üniversitede kurulan dostluklar için ortam sunmakta hem de istendiğinde sakin atmosferiyle akademik çalışmalara yoğunlaşma imkanı sağlamaktadır.

Şile Plajı'nın yanıbaşındaki kampüs bu özelliğiyle öğrencilere yüzme, plaj voleybolu, sualtı dalgıçlığı, mağaracılık gibi olanaklar sunarken; zengin flora ve faunasıyla orman dokusu, şelale gezintilerinden doğa yürüyüşleri ve bisiklet sporuna doğayla iç içe yaşama şansı sağlamaktadır.

Maslak Kampüsü

İstanbul'un merkezinde yeralan Maslak Kampüsü'nde Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Şehir merkezinde olması nedeniyle toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşılabilen bir konumda olan Maslak Kampüs'te lisansüstü eğitim, kurs ve diğer programlar için özellikle çalışanların kullanımlarına uygun seçenekler sunulabilmektedir.