İngilizce Eğitim
Kapat

İngilizce Eğitim

Geri

  • İngilizce hazırlık eğitimi alınıp alınmayacağı nasıl belirleniyor?

    Ögrencilerimiz, üniversitemize kesin kayıt işlemlerinin ardından iki aşamalı İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan geçmek zorundadır. Birinci aşama, Hazırlık Yerleştirme Sınavı'dır. Bu sınavdan 60'ın altında puan alan öğrenciler, kendi seviyesine uygun sınıflarda İngilizce hazırlık eğitimine alınırlar. 60 ve üzerinde puan alan öğrenciler ise, ikinci aşama olan Yeterlilik Sınavı'na girmeye hak kazanır. Yeterlik Sınavı, öğrencilerin İngilizce okuma, dinleme ve yazma becerilerini ölçen bir sınavdır. Bu sınavdan 70 ortalamayı tutturan öğrencilerimiz, Hazırlık Programı'ndan muaf tutulur ve öğrenimlerine direkt birinci sınıftan başlamaya hak kazanır. 70 puanın altında olan öğrenciler ise kendi seviyesine uygun sınıflarda İngilizce hazırlık eğitimine alınırlar.

  • İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan muaf tutulabilmek için üniversitenin uygulayacağı sınav dışında hangi sınavlarda başarılı olunması gerekiyor?

    Uluslararası TOEFL Paper 480, TOEFL CBT 170, TOEFL IBT 70 veya üstü IELTS sınavından en az 6 puan, YDS/KPDS/ÜDS sınavlarından 75 alan öğrenciler, Işık Üniversitesi İngilizce Seviye Belirleme Sınavı'ndan muaf tutulmaktadır.

  • İngilizce hazırlık programınız hakkında bilgi alabilir miyim?

    Hazırlık Programı, öğrencilere İngilizce olarak yürütülen üniversite eğitim-öğretim programlarını izleyebilecek derecede yabancı dil becerisi kazandırmayı amaçlar. Bu amaçla, öğrencilere bilgi seviyelerine göre 3 düzeyden oluşan yoğun İngilizce programları uygulanır. Bir eğitim-öğretim yılında, seviyeye göre yılda minimum 392 maksimum 784 saat arasında değişen yabancı dil dersleri 1/3'ü yabancı, toplam 50 öğretim elemanımız tarafından en fazla 20 kişilik sınıflarda verilecektir.

YUKARI