Kampüs Üniversitesi
Kapat

Kampüs Üniversitesi

Geri

Işık Üniversitesi, Maslak ve Şile Kampüslerinde faaliyet göstermektedir. Maslak Kampüsünde Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sürekli Eğitim Merkezi, Şile Kampüsünde Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve İngilizce hazırlık okulu, öğrenci yurtları, misafirhaneler, akademik ve idari personel lojmanları, spor alanları bulunmaktadır. 2 kampüs arasındaki mesafe, araç ile 50 dakika sürmekte ve kampüsler arasında karşılıklı servis ulaşımı sağlanmaktadır.

Şile Kampüs

Modern bir kampüs olarak planlanan Şile Kampüsünde derslikler, sinema salonu, konferans salonu, kütüphane, laboratuvarlar, yurtlar, spor salonları en son teknolojiyle donatılmış ve 24 saat öğrenci kullanımını hedefleyen bir yapıda tasarlanmıştır. Doğayla iç içe, deniz kenarındaki Şile Kampüsü hem sunduğu hareketli sosyal olanaklarla üniversitede kurulan dostluklar için ortam sunmakta, hem de istendiğinde sakin atmosferiyle akademik çalışmalara yoğunlaşma imkanı sağlamaktadır.

Şile Plajının yanıbaşındaki kampüs bu özelliğiyle öğrencilere yüzme, plaj voleybolu, sualtı dalgıçlığı, mağaracılık gibi olanaklar sunarken; zengin flora ve faunasıyla orman dokusu, şelale gezintilerinden doğa yürüyüşleri ve bisiklet sporuna doğayla iç içe yaşama şansı sağlamaktadır.

Maslak Kampüsü

İstanbul'un merkezinde yeralan Maslak Kampüsünde Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sürekli Eğitim Merkezi bulunmaktadır. Şehir merkezinde olması nedeniyle toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşılabilen bir konumda olan Maslak Kampüste lisansüstü eğitim, kurs ve diğer programlar için özellikle çalışanların kullanımlarına uygun seçenekler sunulabilmektedir.

YUKARI