Neden İşletme Bölümü (İngilizce) Lisans Programı?
Kapat

Neden İşletme Bölümü (İngilizce) Lisans Programı?

Geri

Işık Üniversitesi İşletme Programı çağdaş işletmelerin küresel rekabet ortamında ihtiyaç duyduğu yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu amaca uygun olarak iş dünyası ile iç içe, kendini sürekli yenileyen, dinamik, uluslararası bağlantıları güçlü, akademik alanda başarılı kadrosuyla İşletme programı öğrencilerine kaliteli eğitim sunmayı ilke edinmiştir.

Öğrencilerimizin her düzeyde ulusal ve uluslararası iş dünyasının bir parçası olmasını teşvik etmekteyiz. Yurtiçi ve yurtdışı (Erasmus Work Placement) isteğe bağlı staj müfredatın bir parçasıdır.

Öğrencilerimizin uluslararası projelere katılmaları teşvik edilmektedir. MarkSim , Enterprise gibi AB ülkelerindeki farklı okullarla işbirliği sonucunda her sene düzenlenen uluslarası projelerle, fakültemiz öğrencileri küresel pazarlarda faaliyet gösteren firmaların işleyişlerini, ve yönetimlerini simülasyon ile uygulamalı olarak öğrenirken aynı zamanda çok kültürlü takımlarda çalışma tecrübesi de edinmektedirler.

Işık İşletme Programı mezunları geniş bir alanda faaliyet gösterebilmektedir. Mezunlarımız yönetim konusu içeren her sektörde, her tür işletmede, yurtiçi veya yurtdışı, iş bulabilmektedir. Kariyer merkezimiz eğitim süresince öğrencilerimize staj imkanları yaratmakta, kariyer günleri, yönetici seminerleri ve şirket ziyaretleri ile proaktif olarak öğrencilerimizin mezuniyet sonrası diledikleri sektörde iş sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır.

YUKARI