Geçmişin Gücü ile Geleceğe Bakış

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, geçmişinden gelen 138 yıllık köklü eğitim mirası ile geleceğe ışık tutmaya devam ediyor.

1996 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Işık Üniversitesi bugün 3 Fakültede 23 programı ile lisans, 1 Yüksekokulda 9 programı ile önlisans, Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde tezli ve tezsiz, Türkçe ve İngilizce 43 yüksek lisans ve 6 doktora programıyla lisansüstü ve Yabancı Diller Okulu ile öğrencilere eğitim olanağı sağlamaktadır.

Gücünü Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 137 yıllık köklü eğitim geleneğinden alan Işık Üniversitesi; güçlü akademik kadrosu, çok amaçlı modern kampüsleri, çok uluslu, çok kültürlü üniversite yaşamı, canlı ve sosyal kampüs hayatı, katılımcı eğitim anlayışı, başarı odaklı geniş burs olanakları ve sayıları 17 bini aşan Işıklı mezunların iş ve kariyer yaşamındaki başarılı performanslarıyla öğrencilerin yükseköğrenimdeki ilk tercihi olmaktadır.

17.000+

Mezun

7.000+

Ögrenci

1000+

Uluslararası
Ögrenci

300+

Ögretim Elemanı

115

Futbol Sahası Büyüklüğünde
Şile ve Maslak Kampüs Alanı

1.455

Yurt Kapasitesi

699.745

Yüksek Kalitede
Akademik Kaynağa
Kütüphanemizde Erişim

81

Üniversite ile Erasmus Anlaşması

2

Sanat Galerisi

Işıkta Yaşam

Işık'ta yaşam 24 saat capcanlı… Doğayla iç içe, çevreci ve engelsiz kampüsümüzde, her türlü aktiviteye olanak sağlayan modern altyapıya sahip açık ve kapalı alanlarımızla, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle dolu bir üniversite yaşamı, öğrencilerimizi bekliyor.

Işıkta Yaşam

Kafelerimiz, restoranlarımız, sosyal merkezlerimizle, 47 aktif öğrenci kulübümüz ve öğrenci topluluklarımızla, Türkiye'de 7/24 hizmet veren az sayıdaki üniversite kütüphanelerinden biri olan kütüphanemizle, üniversite yaşamının gerektirdiği sosyalleşmeye yönelik çok sayıda olanak Işık'ta…

Ozan Erel

İşletme (İngilizce) 2019 Mezunu

Adını, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün koyduğu, geleceğimize IŞIK tutan okulda okuyabilme şerefi ile O'nun ilkeleri doğrultusunda topluma yararlı birey olarak, gösterdiği hedefe doğru yılmadan yorulmadan ilerleyeceğim.

Emel Çetindağ

Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) 2019 Mezunu

Işık'lı olmanın bize kattığı değerler ve aldığımız eğitim doğrultusunda çevremize ve topluma yararlı bireyler olarak hedeflerimize ulaşıyoruz bu adımları atarken yalnız olmadığımızın bilinciyle yolumuza devam etmekten gurur duyuyoruz.