Öğrenciler Hangi Dersleri Alıyor?

Öğrenciler Hangi Dersleri Alıyor?

Temel bilim dersleri,

-Zorunlu branş dersleri,

-Seçmeli branş dersleri,

-Seçmeli dersler olarak ayrılmış, yalnızca ders isimlerini içeren bir liste (Serbest, HSS seçmeliler için birkaç örnek olabilir).

-Temel bilim dersleri:

Genel İngilizce I ve II, Genel Fizik I ve II, Fizik Laboratuvarı I ve II, Kimya, Türkçe I ve II, Diferansiyel ve İntegral Hesap I ve II, Java Programlamaya Giriş, İktisata Giriş, Lineer Cebir, Diferansiyel Denklemler, Mühendisler için Uygulamalı Olasılık ve İstatistik, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi I ve II.

-Zorunlu branş dersleri:

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim, Mukavemet I ve II, Statik, Dinamik, Yapı Malzemesi, Jeoloji, Topoğrafya, Ulaştırma Mühendisliğine Giriş, Yapı Statiği I ve II, Akışkanlar Mekaniği ve Hidrolik, Zemin Mekaniği, Toprak İşleri ve Demiryolu Mühendisliği, Yapı İşletmesi ve Şantiye Tekniği, Hidroloji ve Su Kaynakları, Temel İnşaatı, Betonarme.

-Seçmeli branş dersleri:

Elastik Stabilite Kuramı, Yapı Dinamiği, Karayolu Mühendisliği, Üst Yapı Mühendisliği, Çelik Yapılar, Kent İçi Ulaştırma Planlaması, Elastisite Kuramı, Plastisite Kuramı, Demiryolu Üst Yapı Mühendisliği, İler Beton Teknolojisi, Beton Yollar, Trafik Mühendisliği.

-Seçmeli dersler:

İş Sağlığı ve Güvenliği, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince.

İlgili Dosyalar