Işık Üniversitesi Tanıtım Günleri | 2015
Kapat
Kapat

Işık Üniversitesi Tanıtım Günleri | 2015

Geri

27 Haziran - 15 Temmuz 2015

Hızlı Erişim >> Kampüs Olanakları Puanlar ve Kontenjanlar Fakülte ve Programlar Burslar Ücretler Ulaşım Sanal Kampüs Turu İletişim

Kampüs Olanakları
YURTLAR

Otel kalitesinde hizmet sunan; bir bloğu deniz, diğer blokları orman manzaralı Işık Üniversitesi yurtları, öğrencilerin bireysel dünyalarını kurmalarına olanak tanır. Şile Kampüsünde toplam 1.290 yatak kapasiteli 18 yurt binası bulunmaktadır.

SOSYAL TESİSLER

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü Sosyal Merkezinde; öğrencilerin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği servisini alabilecekleri yemekhanenin yanısıra birçok kafe ile öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarına hizmet veriyor.

SPOR TESİSLERİ

Spor, Işık Üniversitesinde takım oyunu alışkanlığı kazanmanın, dostça rekabetin yaşandığı bir ortamda kendini keşfetmenin önemli bir parçasını oluşturuyor.

HOBİ BAHÇELERİ

Şile Kampüsü'nde yer alan hobi bahçelerinde öğrenci ve akademisyenler toprakla içiçe bitki, meyve, sebze yetiştirirken, kendi hayvanlarını besleme şansı buluyor.

TREKKING TURU

Trekking Şile çevresini keşfetmenin en güzel yollarından biri. Öğrenciler tarafından organize edilen trekking turlarında Şile çevresindeki ormanların, şelalelerin, nadir yetişen bitkilerin içinde doğayla bütünleşiliyor.

BİSİKLET TURU

Bisiklet sporu Şile Kampüsü'nün değişmezleri arasında, gençler bisiklet ile ulaşımlarını sağlarken spor da yapmış oluyor.

GENÇLİK KAMPI

Gençlik Kampı Şile Kampüsü'nün en renkli ve tadına doyum olmaz mekanlarından biri. Öğrenciler burada denize karşı yemeklerini yerken, ders arasında soluklanıyorlar.

PLAJ VOLEYBOLU

Plaj Voleybolu Şile Kampüsü'nün değişmez sporlarından. Özellikle bahar ve yaz aylarında kampüsün plajında denize giren öğrenciler, spor yaparak eğleniyor.

IŞIK ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARI

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ


IŞIK ÜNİVERSİTESİ ÖN LİSANS PROGRAMLARI

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu


İstanbul dışından gelecek olan aday öğrenciler ve aileleri bir gece Şile kampüsümüzde ücretsiz konaklayabileceklerdir.

09:30 Kartal: Kartal Köprüsü Üstü
09.30 Kadıköy: Haydarpaşa Protokol Camii önü
09:45 Kozyatağı: Atatürk Cad. Starbucks önü (09.45'te Kadıköy servisi uğrayacaktır.)
09:30 Maslak: Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önü
Dönüş Hareket Saati: 14:15
YUKARI