Neden Işık

131 Yıllık Eğitim Geleneği…

Feyziye Mektepleri Vakfı’nın 131 yıllık eğitim geleneği üzerine stratejilerini inşa eden Işık Üniversitesi, uluslararası standartlardaki akademik programları, modern kampüslerinde “Işık Geleneği”nden güç alan eğitim ve öğretim kadrosu ile çağdaş eğitim anlayışı içerisinde, ‘iyi insan iyi gelecek’ misyonunu ile dünyanın her yerinde işini üst düzeyde yapabilecek mezunlar yetiştirmektedir.

neden3

Işıklı Gelecek

Geleceklerini inşa etmek için Işıklı olanlar bilir ki, dünya ile rekabet edecek donanıma sahip olarak Işık Üniversitesi mezunu olunur. Sizi mezuniyet sonrası dünyaya hazırlanırken, mentörlük ve kariyer planlaması desteği veririz. Ayrıca, yurt içinde ve dışında iş deneyimi için staj olanakları hazırlarız.

neden4

Güçlü Akademik Kadro

Alanlarında uzman olan akademisyenlerimiz bilime yaptıkları hizmetlerle yurtiçinde ve yurtdışında adlarından sıkça söz ettirmiş kişilerden oluşmakla beraber birçok araştırmayı da yurtdışından partner üniversiteler ile birlikte yürütüp, öğrencilerimizi de bu araştırmalara dahil ederek uluslararası ağların parçası olmaları olanağı tanır.

gal7

Çok Amaçlı Kampüs

Şile’de dünyanın en iyi kampüs üniversiteleri örnek alınarak inşa edilmiş Şile Kampüsü ve iş dünyasının önemli merkezlerinden birinde Maslak Kampüsümüz, Işıklı olmak için önemli nedenlerden biri.  Modern derslikler, laboratuvarlar, sanat merkezleri, kütüphanelerin yanı sıra Şile Kampüsümüzde yer alan 1.324 kişilik, 18 binadan oluşan yurtlarımız öğrencilerimizin hizmetinde.

neden5

Başarı Odaklı Burs

Başarıya destek olmak bir eğitim vakfının temel amacıdır. Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi olarak sunduğumuz burs imkanları, başarıya odaklıdır. Başarıyı sadece çeşitli oranlarda burslarla ödüllendirmiyoruz. Çalışma burslarımızla öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırmaya, onların okurken iş deneyimine kavuşmalarına katkıda bulunuyoruz.

neden8

Çok uluslu, Çok Kültürlü Yaşam

Kendi içimizdeki çeşitliliği bir şans olarak görüyor ve bu çeşitliliği öğrencilerimizin yaşaması için her türlü desteği sağlıyoruz. Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi olarak, güçlü uluslararası bağlantılarımızın ve değişim programlarımızın yanında ABD, Kanada ve çok sayıda Avrupa üniversitesinin bulunduğu 30 ülkeden 90’ın üzerinde kurumla iş birliği içerisinde bulunuyoruz.

gal11

Katılımcı Eğitim

Akademik kadromuzun yanı sıra yönetimimiz de işinde iyi ve kariyerli, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Ayrıca şeffaflığın ön planda tutulduğu, öğrencilerin de etkin olduğu bir yönetimi benimsemişlerdir.

Katılımcı eğitim sistemimizde Öğrenci Konseyi, en üst mertebe olan Üniversite Senatosu’nda temsil edilir. Bunun yanında her fakültenin başarılı öğrencilerinden oluşan Onur Konseyi, Üniversite Senatosu’nda danışmanlık yapar.

etk5

Popüler Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci kulüpleri ve toplulukları üniversitemizde, eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Fotoğrafçılık kulübünden dans kulübüne, doğa sporları kulübünden hayvan severler topluluğuna üniversitemizde toplam 60’dan fazla öğrenci kulübü ve 15 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sosyal yaşamının önemli bir paraçası olan kulüplerimiz; öğrencilerimizin paylaşma, sorumluluk alma, kendi kararlarını oluşturma ve gelişimlerinde önemli roller üstlenir.

gal4

Sosyal Hayat

Kampüs içindeki zengin spor alanları ve faaliyetlerinin yanında 15 spor takımı bulundurmanın haklı gururu yaşıyoruz. Kapalı spor salonlarımız, takım ve bireysel sporlar için spor alanlarımız, fitness merkezlerimiz ve daha fazlası yıl boyunca değerli öğrencilerin hizmetinde. Ayrıca olimpik spor branşlarında milli sporcu olan, Üniversite Sporları yarışmalarında aktif olarak sporculuğunu devam ettirenlere üniversitemiz tarafından spor bursu sağlanmaktadır.

nede1

Hayat Boyu Işıklı Olmak

20 yılı aşkın süredir hizmet veren Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, alanlarında başarılı kariyer yapmış binlerce mezun vermiş ve vermeye devam etmektedir. Kariyer ve Mezunlar Ofisimiz ise öğrencilere daha okurlarken kendi eğilimlerini ve hedeflerini keşfetmeleri için elinden mentörlük ve kariyer danışmanlığı desteği vermektedir. Işık’lı olmak bir yaşam biçimidir. Işık’ta kurulan ilişkiler, arkadaşlıklar hayat boyu devam etmekte, güçlü iş ağlarının, sağlam dostlukların oluşmasına vesile olmaktadır.