Şile Kampüsü

sile_tanitim

Bir zamanlar Shila olarak bilinen Şile’nin yanı başında 80 dönümlük arazide kurulmuş, başarılı bir yerleşim kampüsü ve topluluğudur.

Kampüsümüz, 490.000 m² açık 76.000 m² kapalı olmak üzere 566.000 m² lik bir alana sahiptir. Şile Kampüsünde yaşamak, eğitim ile sosyal aktivitelerin içe olduğu, çağdaş ve çok kültürlü bir kampüs üniversitesinde yaşamaktır. Şile Kampüsümüzüde 3.967 öğrencimiz eğitim görmektedir.

Bulunduğu konum nedeniyle kampüsün yakın çevresinde çok sayıda spor ve eğlence seçeneği vardır. Kampüsün deniz kenarında bulunması, Şile’nin gözde plajlarına çok yakın olması nedeniyle su ve deniz sporları yapmaya olanak sağlarken, doğal çevresi doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı, rafting ve bisiklet parkurlarına yakınlığıda çok sayıda doğa sporu olanağı yaratmaktadır.

KÜTÜPHANE2
SANAT1

Işık Üniversitesi Şile Kampüsü, öğrencilerimizin  eğitimleri yanında  sosyal yaşamları da düşünülerek, dünyanın önemli kampüs üniversiteleri incelenip inşaa edilmiştir. Sağlıktan spora, yeme içmeden dinlenme alanlarına, laboratuvardan kütüphaneye her şey dünya normlarındandır. Öğrencilerimizin etkinliklerine ve konferanslara ev sahipliği yapan Oditoryum’un benzeri yoktur.