Üniversite İLETİŞİM SANATI ATÖLYESİ
Kapat

İLETİŞİM SANATI ATÖLYESİ

Geri
Bilgi ve Önkayıt
Telefon: 444 07 99
Dahili: 6141
Telefon: (0 212) 286 49 15
E-Posta: semisikun.edu.tr

  Atölyenin Amacı:

  Atölyede amaç, katılımcının kendine dair farkındalık kazanması, özgünlüğünü ve yaratıcılığını kullanabilmesi, iletişim yeteneklerini geliştirmesi, kendini yaratıcı bir şekilde ifade etmesi, ilişkilerinden keyif alabilmesi, sorunlarına yaratıcı çözümler getirebilmesi, motivasyonunu artırabilmesi, zihinsel ve fiziksel rahatlama teknikleri yoluyla stres yönetimi konusunda deneyim ve bilgi kazanmasıdır.

  Atölyede Kullanılan Teknikler:
  • Nefes egzersizleri
  • Yoga Asanalar
  • Enerji ve ses çalışması
  • Rahatlama egzersizleri
  • Beden dili
  • Resim Dans
  • Oyunculuk Öykü
  Katılımcı Profili:

  Atölye, kendini ve yeteneklerini keşfetmek, iletişim becerilerini geliştirmek, kendini daha iyi ve yapıcı bir biçimde ifade etmek isteyen herkese uygundur.

  Atölye Programı:

  Bilginin içselleştirilmesindeki en büyük etken "deneyimleme" olduğu için, dersler uygulama ağırlıklıdır.

  Atölyede katılımcı, dans, oyunculuk, resim, öykü yazımı, fiziksel çalışmalar ve farklı teknikler aracılığıyla kendisini keşfeder ve farkındalık kazanır. Kendisini, çeşitli yaratıcı çalışmalar aracılığıyla özgürce ifade etmenin yollarını deneyimlerken ise yaratıcılığını keşfeder.

  Yapılan grup çalışması, kişinin dış dünyada diğerleriyle yaşadığı iletişim ve ifade sahalarında da çözüm üretmeyi ve gelişimi de amaçlar.

  Yeteneklerimiz ve korkularımız hayatımızı ve ilişkilerimizi belirler. Yeteneklerimizi kullanabilmenin ve amacımıza yönelik cesaret ve güvenle ilerlemenin yolu ise farkındalıktan geçer.

  Hepimiz, anlaşılmak, anlatmak ve anlamak isteriz. Hepimiz yeteneklerimizi geliştirmek, düşüncelerimizi ve duygularımızı ifade etmek isteriz. Ve hepimiz en çok, yaratıcılığımızı paylaştığımızda kendimizi bütün hissederiz.

  Belge:

  Eğitime katılanlara, Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Katılım Belgesi verilecektir.

  Eğitimin Süresi ve Tarihleri:

  Eğitim toplam 20 saat olarak 4 günde gerçekleştirilecektir.

  İLETİŞİM VE YARATICILIK ATÖLYESİ  Eğitmen:

  BERNA TUNALI

  Galatasaray Lisesi'nde başladığı tiyatro çalışmalarını Ferhan Şensoy'la sürdürdü. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School'da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Üniversitesinde "Sinema ve Audiovisuel" Bölümünde yüksek lisans yaptı. Kısa filmler çekti. Yerli ve yabancı filmlerde rejide çalıştı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey'in Genel Yönetmenliğini yaptı.

  Akademi İstanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi'nde "Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim" sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümünü kurdu ve başkanlığını yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy Istanbul, Craft Oyunculuk Atölyesi, Paris Theatre du Gymnase ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde KAMERAÖNÜ OYUNCULUK ve "İLETİŞİM VE YARATICILIK" dersleri verdi.

  Çeşitli film ve dizilerde oynadı.

  Yönettiği 12" lik "NAMASTE" isimli kısa metraj filmi 11. Ankara Uluslararası Film Festivali Drama Dalında Birincilik ödülünü aldı.

  Hindistan'da nefes, meditasyon, yoga eğitimi yapma fırsatı buldu.

  2010'da Fransa'da IKSV ve Culture France'in düzenlediği "Türkiye Mevsimi" kapsamında Paris'te Theatre du Gymnase'da "Farklı Ama Aynı", 2011'de yine Paris'te "IN&OUT" isimli oyunları ve 2011 Avignon Uluslararası Tiyatro Festivali'nde "Egoquantum" isimli müzikali sahneye koydu. Kurduğu BAGAJ ARTS bünyesinde, 2013'de İstanbul'da, yazıp yönettiği 16 kişinin yer aldığı "C-ESARET" isimli oyunu sergiledi.

  2014-2015 arasında ise Kaş'ta gerçekleştirdiği "Oyunculuk Atölyesi"ne katılan amatör oyuncularla Kaş Anfi Tiyatro'da "ÇILGINLAR EVİ" isimli komediyi sahneledi.

  Halen oyuncu koçluğu yapmaktadır.

  Eğitim Yeri:

  Maslak Kampüsü: IŞIK ÜNİVERSİTESİ Sürekli Eğitim Merkezi Büyükdere Cad. No:106 34398 Maslak - İstanbul

  Ücretler:

  590TL (KDV Dahil)
  Işık Üniversitesi mezunlarına ve öğrencilerine %15 indirim uygulanacaktır.
  Banka Bilgileri:
  Işık Araştırma ve Danışmanlık Tic.A.Ş
  IBAN: TR62 0004 6006 4588 8000 1048 05
  Açıklama: .............TC nolu katılımcı Adı soyadı

  Kayıt:

  Kayıt için sem@isikun.edu.tr adresine emaille başvurabilir veya (0212) 286 49 15 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

PROGRAM KÜNYESİ

Eğitim Tarihi: Eğitim tarihleri duyurulacaktır.
Eğitim Süresi: Toplam 20 saat/ 4 gün
Eğitim Ücreti: 590 TL (KDV Dahil)

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon: 444 07 99 - 6141
Telefon (Direkt): (0 212) 286 49 15
E-Posta: semisikun.edu.tr
BİLGİ & ÖN KAYIT