133 YILLIK GELENEK, 'IŞIK'LI GELECEK

Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 133 yıllık eğitim geleneği üzerine stratejilerini inşa eden FMV Işık Üniversitesi, eğitime 1996 yılında başladı. Feyz-i Sıbyan Mektebi adıyla, 1885 tarihinde Selanik'te kurulan ve Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan döneme tanıklık eden bir kurum olan Feyziye Mektepleri Vakfı, 1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün onayı ile "Işık Lisesi" adını almıştır. Aynı zamanda Atatürk'ün öğrenim gördüğü Şemsi Efendi Mektebi'yle bütünleşen bir öğretim kurumu olmanın da haklı onur ve gururunu taşımaktadır.

Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Ispartakule'deki anaokulları, ilköğretim okulları ve liseleri gibi Feyziye Mektepleri Vakfı'nın eğitim zincirine eklenen FMV Işık Üniversitesi, İstanbul'da iki ayrı kampüse sahiptir. İş dünyasının merkezinde yer alan Maslak Kampüsü ve ideal üniversite yerleşkesinin tüm olanaklarıyla donatılmış Şile Kampüsü...

Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Üniversitesi; uluslararası standartlardaki akademik programları, modern kampüslerinde Işık geleneğinden güç alan eğitim ve öğretim kadrosu ile çağdaş eğitim anlayışı içerisinde, "iyi insan, iyi gelecek" misyonunu yerine getirmeye çalışmaktadır.

FMV Işık Üniversitesi, ülkemizin en köklü eğitim kurumu olan Feyziye Mektepleri Vakfı tarafından 1996 yılında kurulmuş bir üniversitedir. 133 yıllık bir eğitim geleneğinin meşalesini yüksek öğrenimde de taşımak için, gençlerimizin geleceğinde en önemli basamaklardan biri olan "üniversite"nin sorumluluğunu üstlenmek amacıyla kurulmuştur. Dünya ile rekabet edebilecek donanıma sahip, mesleki etik kurallarına saygılı gençler yetiştirmek için güçlü bir akademik kadro oluşturmuş ve uluslararası gereklilikler için tüm süreçler başarıyla yürütülmüştür.

FMV Işık Üniversitesi, diplomaları dünyanın her yerinde geçerli mühendisler yetiştirir. Ulusal bağlamda MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği), mühendislik lisans programları arasındaki Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümleri ile akredite olmuştur. Ayrıca, FMV Işık Üniversitesi Yabancı Diller Okulu, EAQUALS tarafından 2017 yılında denetlenmiş ve gerekli olan yüksek standartları karşılayarak akredite olmuştur.

FMV Işık Üniversitesi; arkasında herhangi bir sermaye grubu olmayan, gücünü 133 yıllık Feyziye Mektepleri Vakfı'ndan alan bir vakıf üniversitesidir. FMV Işık Üniversitesi öğretim, öğrenme ve araştırmada mükemmelliğe sahip ve küresel anlamda fark yaratan birçok disiplinde mezunlar vermek için hiçbir özveriden kaçınmaz. Üniversitemiz lisans, yüksek lisans, doktora ve önlisans öğrencileri de dâhil olmak üzere binlerce öğrencinin seçimi oldu. Bugün ülkemizin önemli kurumlarında kariyer basamaklarını hızla tırmanan bu başarılı mezunların ortak noktası "kaliteli bir eğitim"dir. Gençlerimiz, dünyayla rekabet edecek donanımları edinerek mezun olduktan sonra hayata hazırlanırken, mentorluk ve kariyer planlaması desteği alma avantajına sahiptir. Ayrıca, yurt içinde ve dışında iş deneyimi için staj imkânları da vardır.

Işıklı geleceği seçmek, geleceğe bugünden hazırlanmaya başlamak için önemli bir adımdır.

YUKARI -->